Odzyskiwanie widoczności domeny internetowej

jazczarter

Wiele razy spotkałem się w swojej praktyce SEO z utratą widoczności domeny po przebudowie lub utworzeniu nowej strony. W większości przypadków największym problemem jest brak przekierowań bezpośrednich, które pozwalają robotom Google poprawnie zindeksować nową stronę.

Domena internetowa jazczarter.pl to jeden z przykładów, który pokaże Ci jak długim procesem jest ponowne, prawidłowe zindeksowanie wszystkich treści na stronie internetowej.

Największy spadek widoczności, według Senuto pomiędzy datą 4 czerwca 2018 190 fraz w top 10, a 9 lipca 2018 107 fraz w top 10. Następnie powolny spadek do widoczności rzędu 38 fraz w top 10.

Plan działania to sprawdzenie jakie urle są w indeksie i ustawienie przekierowań bezpośrednich na te same treści. Strona powoli odzyskuje pozycje bez jakiegokolwiek dodatkowego linkowania, czy też pracy nad treścią.

Przekonajmy się ile będzie trwała ta terapia.

jazczarter case study
Wykres widoczności strony www.jazczarter.pl, SENUTO

Kolejne indeksowanie stan na dzień 23.12.2019

jazczarter 23.12.2019

Kolejne indeksowanie, stan na dzień 30 grudnia 2019

Odzyskiwanie widoczności domeny internetowej 1

Kolejne indeksowanie, 13 stycznia

jazczarter 13 stycznia

Widoczność – 8 marca 2020

jazczarter widoczność 08.03.2020

 

Podsumowując

  • zmieniasz adres url konkretnej podstrony ustaw przekierowanie bezpośrednie
  • zastanów się czy zmiana adresu url jest potrzebna, ponowne zindeksowanie może trochę potrwać

P.S.

Dodatkowo strona internetowa została przeniesiona na hosting w thecamels. Polecamy ten hosting, wpisz kod rabatowy TOPSELL i uzyskaj 30 % rabatu.

Pamiętaj, że strona wolna od wirusów ma szansę zajmować wysokie pozycje w wyszukiwarce, sprawdź zakładkę hosting wordpress.